خدمات

گروه آنامیس علاوه بر عرضه بهترین و مرغوب ترین سنگ های ساختمانی، پیشرو در زمینه طراحی و اجرای انواع نمای ساختمان و دکوراسیون داخلی می باشد. آنامیس با توجه به سلیقه و بودجه مورد نظر جهت اجرای نمای ساختمان و همچنین اقلیم مورد نظر در راستای پایداری نمای اجرا شده در برابر عوامل جوی و محیطی اقدام به طراحی نمای خارجی ساختمان ها می نماید. در امر طراحی دکوراسیون داخلی نیز با توجه به سلیقه ساکنین جدیدترین متد را با بهترین و ارزان ترین متریال پیاده سازی می کند.

به چه کسی پیمانکار می گویند؟

پیمانکار هر فرد یا سازمانی است که برای انجام کار برای فرد یا سازمان دیگری به صورت قراردادی استخدام می شود. دسته بندی های مختلفی از پیمانکاران وجود دارد. 
پیمانکار عمومی: مسئول مدیریت کلی یک پروژه ساختمانی
پیمانکار فرعی: تنها مسئول اجرای بخش خاصی از قرارداد است
پیمانکار مستقل: معمولاً برای انجام یک کار خاص مانند سنگ تراشی استخدام می شود
مقررات ایمنی و بهداشت شغلی که بر روابط بین پیمانکاران و کارفرمایان حاکم است به طور قابل توجهی در حوزه های قضایی متفاوت است.

وظیفه پیمانکار

مسئولیت پیمانکار در ساخت و ساز، اجرای فعالیت های کاری است که برای تکمیل پروژه مورد نیاز است. نقش ها و مسئولیت های پیمانکاران در جنبه های مختلف پروژه به عنوان مثال برنامه ریزی پروژه، مدیریت، نظارت، ایمنی محل ساخت و ساز و مسائل قانونی مشخص می شود.

وظیفه پیمانکار فرعی

پیمانکار فرعی که دارای تخصص خاصی است برای اجرای قسمت های خاصی از پروژه که توسط پیمانکار قابل ساخت نیست منصوب می شود. پیمانکاران فرعی بر اساس خدماتی که در طول یک پروژه ساخت و ساز ارائه می دهند، در فرآیند های ساخت و ساز شرکت می کنند.

پیمانکاری

پیمانکاری

وظیفه پیمانکار مستقل

پیمانکار مستقل یک شخص یا نهاد خود اشتغال است که قراردادی برای انجام کار یا ارائه خدمات با نهاد دیگری می بندد. در نتیجه، پیمانکاران مستقل باید مالیات تامین اجتماعی خود را خود بپردازند. علاوه بر این، نهادی که از خدمات یک پیمانکار مستقل استفاده می کند، ملزم به ارائه مزایای استخدامی مانند بیمه درمانی و حساب های بازنشستگی تحت حمایت کارفرما نیست، پرداخت کننده باید به درستی هر دریافت کننده را به عنوان یک پیمانکار یا کارمند مستقل طبقه بندی کند. اصطلاح دیگر برای یک پیمانکاری مستقل  را فریلنسر می نامند.

تفاوت بین یک پیمانکار مستقل و خوداشتغال چیست؟

پیمانکار مستقل همان پیمانکار خود اشتغال است، که مزایایی از طرف کارفرما دریافت نمی کند. پیمانکار عمومی طرفی است که مسئولیت نظارت بر پروژه ساخت و ساز را بر عهده دارد و قرارداد اصلی را با مالک منعقد می کند. پیمانکار عمومی گاهی اوقات به عنوان پیمانکار مستقیم شناخته می شود، پیمانکار مستقیم طرفی است که با صاحب ملک قرارداد می بندد و مستقیماً توسط صاحب ملک استخدام می شود، نام دیگر این پیمانکار PRIME است. خود اشتغال کسی است که به عنوان کارمند برای شخص دیگری کار نمی کند. خود اشتغال کسی است که کسب ‌وکاری را به‌ عنوان مالکیت انفرادی یا به‌ عنوان یک پیمانکار مستقل انجام می ‌دهد.

طراحی نما

طراحی نما

طراحی و اجرا نما

نما بر خلاف هر سیستم ساختمانی دیگری ویژگی های ظاهری را به شیوه ای ترکیب می کند. گاهی اوقات از اصطلاح نما برای اشاره به چهره‌ های خارجی ساختمان‌ ها استفاده می‌ شود. نمای ساختمان معمولاً به ضلع جلویی سازه ساختمان اشاره دارد. نما می تواند شخصیت منحصر به فردی را به بنا اضافه کند. نمای ساختمان می تواند چندین شکل و اندازه داشته باشد، در واقع به معمار این امکان را می دهد که تجربه کند و استعداد خود را به نمایش بگذارد و خلاقیت های خود را زنده کند. نمای ساختمان فرصتی برای تاکید بر طراحی است. تعداد زیادی ساختمان‌ وجود دارد که به طرح ‌های استاندارد رضایت می ‌دهند و کاملاً با مقررات ساختاری مطابقت دارند، اما همیشه فاقد هویت، خود هستند، طراحی و اجرای نما می تواند نقش بزرگی در این امر ایفا کند، زیرا آن  را منحصر به فرد می کند.

نما علاوه بر زیبایی شناختی، نقشی محوری در بهره وری انرژی و پیوند دادن نمای بیرونی به فضای داخلی ساختمان دارد. نما می تواند به طور قابل توجهی به کاهش انرژی کمک کند، یک نما از ساکنین در برابر باد و باران و درجه حرارت و رطوبت شدید محافظت می کند. نما در اصل پوسته بیرونی ساختمان است، و محافظت ارائه شده توسط پوست خارجی، تهویه طبیعی را ایجاد می کند. این امر از طریق ابزارهای مختلفی مانند پنجره های مکانیزه به دست می آید. همچنین، یک نما تضمین می کند که آسایش سرنشینان در شرایط سخت آب و هوایی مانند باد، باران و برف به خطر نیفتد. یک سیستم نمای خوب روشی برای دستیابی به امنیت ساختمان با برنامه ریزی صحیح را فراهم می کند. نماها نتیجه فناوری پیشرفته و فرآیندهای پیشرفته هستند که به این معنی است که در برابر محیط بیرونی بسیار مقاوم هستند.

اهمیت نمای ساختمان

نمای ساختمان یکی از مهمترین عناصر بیرونی برای عملکرد ساختمان است. در حالی که نما جزء ظریفی است که به تعریف زیبایی شناسی معماری منحصر به فرد ساختمان کمک می کند، همچنین نقش مهمی در رابطه با عملکرد انرژی و عملکرد داخلی ساختمان دارد. طراحی نمای ساختمان نه تنها برای ساکنین بلکه برای محیط اطراف نیز ضروری است. علاوه بر زیبایی شناسی، نمای ساختمان نقش مهمی در بهره وری انرژی و همچنین ارتباط طراحی بیرونی ساختمان با طراحی داخلی دارد. با نوآوری های جدید در مواد، ایده ها و طراحی، نمای ساختمان می تواند فرصت های زیادی را برای ساختمان ها باز کند. از آنجایی که ما دائماً از ساختمان ‌هایی که در آن زندگی می ‌کنیم و در آن کار می ‌کنیم تقاضای بیشتری می ‌کنیم، نمای ساختمان‌ ها بخش کلیدی در این امر است، نمای ساختمان تأثیر زیادی بر جریان هوا و نور در ساختمان و همچنین نحوه مقابله آن با شرایط محیطی خواهد داشت.

انتخاب نمای مناسب

طراحی درست نما بسیار مهم است زیرا می تواند به طور قابل توجهی بر روشنایی، گرمایش و تهویه سازه تأثیر بگذارند. در حالی که فاکتورهای زیادی وجود دارد که در نمای ساختمان باید در نظر گرفته شود، یکی از دلهره آورترین آنها انتخاب مصالح مناسب است. همچنین، تصمیم شما در مورد متریال نمای مناسب باید پس از در نظر گرفتن طیف وسیعی از عوامل مانند:

 • مقاومت آب
 • بهره وری انرژی
 • زیبایی شناسی و بافت
 • تطبیق پذیری
 • سازگار با محیط زیست
 • دوام
 • هزینه

دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی چیست؟

دکوراسیون داخلی تجهیز فضا با وسایلی است که دوست دارید. برخی، زیبایی خانه آنقدر برایشان مهم است که از یک طراح داخلی حرفه ای برای انتخاب مبلمان، دیوارپوش، کف پوش، لوازم جانبی، فرش و غیره دعوت می کنند. دکوراسیون داخلی در واقع هنر تزئین یک خانه مسکونی یا تجاری با توجه به ترجیحات و سبک شخصی مشتری است. این شامل انتخاب طرح‌ های رنگی، آثار هنری است.

طراح داخلی کیست؟

طراح داخلی شخصی است که برای طراحی یک فضا استخدام می شود. در حالی که این کار ممکن است به سادگی انتخاب رنگ و قرار دادن مبلمان به نظر برسد، اما چیزهای بیشتری برای آن وجود دارد. طراحان داخلی اغلب در بازدید از محل و همکاری با مدیریت، ساخت و ساز به خصوص در مورد ساختمان های تجاری بزرگ شرکت می کنند. طراحان دکوراسیون داخلی با دیدن یک پروژه از تصور تا خلقت، دید هنری را برای فضاهای کار و زندگی زنده می کنند. طرح های طراحی باید از الزامات ایمنی و از قوانین ساختمانی و استانداردهای نظارتی پیروی کنند.

وظایف طراح داخلی

دکوراتورهای داخلی فضای داخلی خانه ها و مشاغل مانند ساختمان های اداری، تئاتر، رستوران ها و مراکز خرید را زیبا می کنند. آنها ممکن است روی کل یک ساختمان کار کنند یا به طور خاص روی یک اتاق به صورت تکی مانند حمام، آشپزخانه یا اتاق خواب تمرکز کنند.  طراحان داخلی با تعیین فضاهای مورد نیاز و انتخاب وسایل تزئینی مانند رنگ ها، نور و مواد، فضا های داخلی را کاربردی، ایمن و زیبا می کنند. در زیر به چند مورد از وظایف آنامیس اشاره می کنیم:

 • پروژه طراحی را از مفهوم تا تکمیل انجام دهد
 • اهداف و نیازهای مشتری از پروژه را تعیین کند
 • نیازهای مشتری را تفسیر و به برنامه های تقریبی تبدیل کند
 • در مورد هزینه ها مذاکره کند و برنامه زمانی پروژه را تعیین کند
 • تحقیق و تصمیم گیری در مورد منابع مواد و محصولات
 • سفارشات مواد را انجام دهد و بر نصب عناصر طراحی نظارت کند
 • همکاری نزدیک با طراحان، دکوراتورها، معماران و سازندگان داشته باشد
 • تغییرات صنعت، تحولات و بهترین شیوه ها را تحقیق و دنبال کند
 • تجربه کاری ثابت در دکوراسیون فضاهای داخلی
 • تخصص در چیدمان، رنگ، نور، انتخاب متریال، مبلمان سفارشی و کلیه تاسیسات
 • تجربه کامل با AutoCAD، SketchUp، 3D Max، Illustrator یا سایر برنامه های طراحی
 • نمونه کارها عالی از کارهای قبلی داشته باشد
 • توجه به جزئیات، توانایی هنری، بینش و خلاقیت داشته باشد
 • مهارت های ارتباطی و ایده های خود را ارائه دهد
 • اهداف طراحی مشتری را مشخص کند
 • طرح های طراحی را ترسیم کند
 • یک جدول زمانی برای تکمیل یک پروژه طراحی داخلی تعیین کند.
 • طراحی را پس از تکمیل بررسی کند تا مشخص شود که آیا اهداف مشتری برآورده شده است یا خیر
6Lcgq0MaAAAAABD63h8gSJ8k5h2RII9aeAqmEbz9