طراحی و اجرای نما

طراحی نما ساختمان ویلایی کلاسیک و مدرن و طراحی و اجرای نما رومی ساختمان یک طبقه و بیشتر و طراحی و اجرا نمای ساختمان مسکونی، اداری و تجاری.مشاوره،طراحی و اجرا ارزان قیمت

طراحی نمای ساختمان

نمای بیرونی ساختمان نقش مثبتی در عرصه عمومی دارد و به عنوان جزئی جدایی ناپذیر ساختمان مهم در نظر گرفته شده و طراحی می شود. نمای یک ساختمان که از خیابان قابل مشاهده است نقش مهمی در کمک به راحتی و جذابیت یک منطقه دارد. بنابراین، طراحی نما باید به گونه ای انجام شود که دارای مقیاس و ظاهری دلپذیر، نسبت و ریتم باشد. باید در طراحی نمای ساختمان بسیار توجه داشت تا اطمینان حاصل شود که ساختمان در معرض دید جدی از نزدیکی و دور قرار دارد. ضروری است که تمام ارتفاعات ساختمان به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از توسعه کلی در نظر گرفته و طراحی شود.

طراحی و اجرای نما

طراحی و اجرای نما

قابلیت همکاری و یکپارچگی بین اصول طراحی نما، تحلیل و اجرای نما در عمل معماری باعث می شود تا سیستم های نمای ساختمان به طور خاصی استاندارد شوند. همانطور که سیستم های سفارشی نمای ساختمان در ساختمان های مدرن افزایش می یابد، اتخاذ فرآیند طراحی یکپارچه به حل مشکلات طراحی نما کمک می کند. بسیاری از ما فکر می کنیم که طراحی داخلی یک خانه از ظاهر خانه مهمتر است، اما شکل نمای خارجی خانه شما به عنوان پوسته یک ساختمان تصور می شود. وقتی به انواع ساختمان ها نگاه می کنیم، ممکن است واکنش های بسیار متفاوتی نسبت به آنها داشته باشیم. برخی از آن‌ها بلند و باشکوه هستند، با درهای طاق ‌دار عظیم و ایوان بزرگ یا پنجره های عریض می باشند. اینکه ورودی های ساختمان ها چگونه به نظر می رسند تصادفی نیست، شخصی آنها را با دقت طراحی کرده است. نما بیرونی معمولاً شامل عناصر طراحی مانند قرار دادن پنجره ها یا درها می شود. این عناصر بسته به سبک معماری دارای نظم خاصی هستند.

اصول طراحی بهترین نمای ساختمان

یک خط مشترک باعث تداوم نمای ساختمانها می شود و تعریف و محوطه خیابان را ارائه می دهد. این امر عرصه عمومی را تقویت می کند و به ادغام یک ساختمان جدید در یک محیط ساخته شده موجود کمک می کند.

مصالح قابل استفاده در طرح های نما

زمانی که یک معمار نما را طراحی می کند، عناصر زیادی را در نظر می گیرد. ورودی ساختمان چگونه خواهد بود؟ چه نوع مصالح ساختمانی مانند سنگ، چوب یا آجر استفاده خواهد شد؟ آنها همچنین باید فنستراسیون یا محل قرارگیری نسبت پنجره ها را در نظر بگیرند. می توان طرح های بی پایانی از نماها را بر اساس ترکیب، سبک، دکوراسیون و حتی رنگ آن ساخت.

در زیر مصالح قابل استفاده در طرح نما را معرفی می کنیم:
 • نما های سنگ های طبیعی
 • نماهای کامپوزیت
 • نماهای شیشه ای
 • نمای آجری
 • نماهای رومی
 • نماهای ترکیبی ساختمان
 • نماهای بایرامیکس
 • نماهای چوبی

طراحی نما ویلایی

طراحی نما ویلایی

نمای کامپوزیت سنگ چیست؟

ابتدا باید بدانیم که این نوع نما از چه مصالحی ساخته شده است. نمای کامپوزیت از سنگ طبیعی با روکش نازک سنگ ساخته شده است و پوشش آن با لایه ای از آلومینیوم نازک تقویت شده است. کامپوزیت های طرح سنگ ممکن است از هر نوع سنگی ساخته شوند، این سنگ ممکن است مرمر، سنگ آهک یا هر نوع سنگ دیگری باشد. سنگ کامپوزیت ظاهری بسیار زیبا و در عین حال بادوام دارد. یکی از دلایل افزایش استفاده از پانل های کامپوزیت در طراحی سنگ زیبایی، تنوع و استحکام آنها می باشد.

نمای آجری چیست؟

آجرها روکش پخته جامد، بادوام و عملاً بدون تعمیر و نگهداری هستند. رنگ آنها درخشندگی خود را از دست نمی دهد. طول عمر آنها بیش از 100 سال است، به سختی نیاز به تعمیر و نگهداری دارند و بنابراین بسیار مقرون به صرفه هستند. آجرهای نما یکی از جذاب ترین وسایل سبک معماری مورد استفاده در طراحی نما هستند. آجرها دارای روکشی هستند که و ساکنین ساختمان را در برابر سرما، رطوبت و گرما محافظت می‌ کنند و کاملاً نسوز هستند.

نمای شیشه ای چیست؟

نمای شیشه ای یک نمای خود ایستا است که از شیشه و آلومینیوم ساخته شده است. نمای شیشه ای هیچ بار اضافی بر روی ساختمان ایجاد نمی کند و بار به کف ساختمان هدایت می شود. نماهای شیشه بهترین عایق و کنترل کننده بسیاری از صداها بوده و استفاده مستقیم و بازدهی انرژی خورشید را فراهم می کند و در نتیجه مصرف انرژی را کاهش می دهد. تنوع رنگ و مدل بسیار زیادی دارد، نمای شیشه ای نسبت به سایر مصالح ساختمانی هزینه کمتری دارد. این نماها بیشتر برای مکان هایی که نور محیط در اولویت هستند استفاده می شود. معمولا در طراحی نما شیشه از شیشه های دوجداره برای جلوگیری از اتلاف انرژی و آلودگی صوتی استفاده می شود.

طراحی نما رومی

طراحی نما رومی

طراحی نما رومی

معماری رومی میراث به جا مانده از معماران یونانی و نظم های معماری تثبیت شده است. رومی ها نیز مبتکر بودند و تکنیک ها و مصالح جدید ساخت و ساز را با طراحی خلاقانه ترکیب کردند تا طیف وسیعی از ساختارهای معماری جدید را تولید کنند. مدت ها قبل از اینکه بتن در ساختمان های رومی ظاهر شود، رومی ها از سنگ آتشفشانی بومی ایتالیا به نام توفا برای ساخت ساختمان های خود استفاده کردند. اگرچه توفا هرگز از بین نرفت، لیکن تراورتن در اواخر قرن دوم قبل از میلاد مورد استفاده قرار گرفت. چون دوام بیشتری داشت همچنین رنگ مایل به سفید آن را جایگزین قابل قبولی برای سنگ مرمر کرده بود.

طراحی نمای ساختمان ساده

نما معمولاً جلوه ی ساختمان است، این یک قطعه جدایی ناپذیر برای طراحی کلی یک ساختمان است. نماها می توانند اشکال و اندازه های مختلفی داشته باشند و این واقعاً فرصتی برای معمار است که استعداد خود را با جان بخشیدن به یک ساختمان به نمایش بگذارد. نما اغلب با ساختمان ‌های قدیمی ‌تر و ساختمان ‌های معتبر شناخته می شود، اما هر ساختمانی می ‌تواند نمای خاص خودش را داشته باشد. بسیاری از ساختمان های فهرست شده در مناطق حفاظت شده ممکن است محدودیت هایی برای تغییر نما داشته باشند. این نشان دهنده اهمیت آنها نه تنها برای ساختمان، بلکه برای جوامع محیطی نیز می باشد.

طراحی نما مدرن

برخی از بهترین مواد روکش چوبی برای ایجاد نمای مدرن عبارتند از سرو سرخ غربی کانادایی، چوب قرمز اروپایی و کاج اروپایی سیبری می باشد.

سرو سرخ غربی کانادا

سرو سرخ غربی کانادایی گونه ای چوبی است که نتایج شگفت انگیزی را ارائه می دهد و در بسیاری از خواص خود بی رقیب است. این مواد به دلیل دوام، مقاومت در برابر پوسیدگی و وزن آن مورد توجه قرار می گیرد، همچنین دارای ظاهری خیره کننده و جذاب است که برای ایجاد یک نمای مدرن ایده آل است.

قیمت طراحی نمای ساختمان

قیمت طراحی نمای ساختمان

چوب قرمز اروپایی

با چگالی متوسط 520 کیلوگرم بر متر مکعب، چوب قرمز اروپایی یک گونه چوبی قوی و نسبتاً سخت است. اگرچه به طور طبیعی مانند سایر گونه ها بادوام نیست، اما می توان آن را در برابر پوسیدگی قارچی ضمانت کرد. همچنین می توان آن را درمان کرد تا اطمینان حاصل شود که رنگ آن به طور مداوم در طول زمان تغییری نم یکند.

کاج اروپایی سیبری

کاج اروپایی سیبری یک چوب نرم با دوام متوسط است. رنگ آن می ‌تواند از یک چوب قهوه ‌ای تیره روشن تا یک چوب صنوبر سفید متغیر باشد، اما اگر به ‌محض اتمام نصب نما به خوبی محافظت نشود، به خاکستری یا نقره ‌ای رنگ می ‌دهد.

نما مسکونی

نما معمولاً به ظاهر بیرونی هر فضای ساخته شده به ویژه نمای جلو اطلاق می شود. از آنجایی که خانه های مسکونی نقش مهمی در بافت شهری ایفا می کنند، ضروری است که الگوی طراحی نما منعکس کننده شخصیت درونی ساختمان باشد. طراحی نما و ایجاد الگوهای نما هر چند برای یک طراح بسیار جالب است، اما خسته کننده ترین و مهم ترین فرآیند است زیرا محیط ساخته شده را زنده می کند. در حالی که انتخاب طرح یا الگوی نمای عالی برای یک خانه مسکونی ضروری است، انتخاب مواد و تکنیک مناسب برای طراحی نما نیز به همان اندازه مهم است، دلیل اصلی این است که نمای جلو ساختمان چیزی است که با محیط بیرونی ارتباط برقرار می کند.

در اینجا چند روش معمار برای طراحی الگوی نما برای خانه های مسکونی آورده شده است:

الگوی طراحی نمای شیشه ای مدرن

طراحی مدرن استفاده از شیشه برای ایجاد ظاهری براق به خانه های مسکونی بسیار محبوب شده است، اگرچه ممکن است به طور غیرقابل انکاری شیک و مدرن به نظر برسد، اما به مصرف انرژی ساختمان و گرمایش داخلی نیز می ‌افزاید. انواع مختلفی از شیشه های عایق، شیشه های رنگی در بازار موجود است.
با این حال، برای طراح مهم است که بداند آیا از آن برای بهبود طراحی نما یا شرایط فیزیکی خانه استفاده می شود یا خیر. اگر بله، چه شرایطی تحت تأثیر قرار می گیرد مانند الگوهای گرمایشی، مصرف انرژی که باید به آن ها توجه شود.

الگوی طراحی سبز برای نمای جلو

الگوی طراحی فضای سبز برای نمای جلو

الگوی طراحی فضای سبز برای نمای جلو

در حالی که مبارزه با آلودگی یک نگرانی اصلی در دنیای شهری است، طراحی نماها نیز به عهده یک طراح است که به آلودگی هوا نیز کمک می کند. باغچه های عمودی نه تنها ظاهری شیک برای زیبایی نماهای جلوی ساختمای هستند، بلکه روشی هوشمندانه برای آلودگی هوا نیز به شمار می آیند.

الگوی طراحی نورپردازی نما

روشنایی و نور کافی به یک ساختمان نمای جذابی را به ساختمان می دهد. طراح می تواند از آجرکاری سوراخ دار در ترکیب با شیشه و کارهای چوبی استفاده کند تا نمای روستایی به نمای ساختمان ببخشد.

انواع نمای مسکونی

 • نمای استیل
 • نما قاب پانل
 • نمای سفالی
 • نمای استیل و شیشه ای
 • نمای دوجداره
 • نما سایه خورشیدی
 • نما شیشه ای
 • نمای دیوار عایق

آنامیس، سایت تخصصی طراحی نمای ساختمان

نما عنصری از ساختمان می باشد که امروزه جزء جدایی ناپذیر از بدنه شهری نیز به حساب می آید. وظیفه طراحی نمای ساختمان، جداسازی زندگی خصوصی از زندگی شهری است. نماها معرف فضاهای عمومی و کاربری ساختمانها هستند و به همین دلایل می باشد که نمای ساختمان از حساسیت و اهمیت بسیاری برخوردار است.

گروه آنامیس در طی سالهای فعالیت خود با تکیه بر دانش معماری روز و همچنین امر مهم تسلط بر ضوابط شهرداری، با ایده های نوین و طرح های پویا و مدرن در خدمت کارفرمایان در سراسر کشور می باشد. شما می توانید جهت مشاوره طراحی نمای ساختمان و همچنین اطلاع از قیمت طراحی نمای ساختمان با ما در ارتباط باشید.

در سالهای اخیر با معطوف شدن توجه مردم به نقش نما در معرفی بناها و ساختمان ها و ارزش افزوده ای که از این طریق به ساختمان ها تعلق میگیرد و همچنین با تصویب طرح تفضیلی شهر تهران و ضوابط جدید، طراحان و کارفرمایان با شرایط جدیدی روبرو شده اند.

6Lcgq0MaAAAAABD63h8gSJ8k5h2RII9aeAqmEbz9