دکوراسیون داخلی

طراحی دکوراسیون داخلی آنامیس

امروزه طراحی دکوراسیون داخلی منازل و حتی شرکت ها و همچنین ساختمان های تجاری و اداری بسیار مورد توجه قرار گرفته است. نحوه چیدمان وسایل، رنگ بندی، نورپردازی و بسیاری عوامل دیگر همگی در طراحی دکوراسیون داخلی بسیار موثر می باشند. این که توجه به دکوراسیون داخلی در منازل، باعث آرامش و دلنشین شدن فضاها شده و حس مثبتی را به افراد خانواده منتقل می کند و توجه به دکوراسیون داخلی در ادارات و شرکت ها نیز باعث جلب مشتری، رضایت و اعتماد او میگردد، امری به شدت ثابت شده می باشد. طراحی دکوراسیون داخلی امری تخصصی است و بایستی توسط کارشناسان و متخصصین طراحی دکوراسیون داخلی انجام گیرد. گروه آنامیس سال هاست که در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی منازل، ادارات و بسیاری فضاهای دیگر فعالیت دارد و توانسته نهایت رضایت مشتریان خود را جلب کند.

اجزای مهم دکوراسیون داخلی کدامند

اجزای مهم دکوراسیون داخلی تأثیر بسزایی در اجرای منحصر بفرد آن خواهند داشت، بطوریکه هر کدام از این جزئیات نادیده گرفته شوند اجرای دکوراسیون داخلی به طور کامل انجام نخواهد شد.

نورپردازی در دکوراسیون داخلی

نورو روشنایی در دکوراسیون داخلی بسیار مهم می باشد و داشتن نور کافی و روشنایی از اصول مهم دکوراسیون داخلی است که نمای بخصوصی به دکوراسیون منازل و یا محل کار شما می دهد. هر فضایی نیاز به نور مختص خود دارد. مثلا نور اتاق خواب با اتاق نشیمن و یا اتاق مطالعه فرق می کند.

تاثیر رنگ در دکوراسیون

جزء مهم دیگر در طراحی دکوراسیون داخلی استفاده از رنگ های مناسب است. رنگ عنصری ارزان قیمت اما پرکاربرد است. پس توصیه می کنیم از معجزه رنگ ها به بهترین نحو در دکوراسیون منزل خود استفاده کنید. رنگهای گرم مثل قرمز، رنگ سرد مانند آبی و رنگهای خنثی به تناسب انرژی که به محیط اطراف خود می دهند در جاهای مختلفی استفاده می‌شوند. همچنین رنگ ها باعث کوچک یا بزرگ به نظر رسیدن محیط شده و تأثیرات مستقیم بر روی افراد دارند.

ایجاد تعادل در طراحی دکوراسیون

از دیگر عناصر مهم در طراحی دکوراسیون داخلی، به وجود آوردن تعادل در فضا می باشد. حفظ تعادل در نحوه چیدمان یکی از جنبه‌های زیبایی شناختی محیط است.

هارمونی اجزای دکوراسیون در طراحی دکوراسیون داخلی

نکته ای دیگر که در طراحی دکوراسیون داخلی باید مد نظر داشته باشید،رعایت هارمونی عناصر است. فرقی نمی کند که از کدام سبک دکوراسیون داخلی استفاده می کنید و باید در انتخاب وسایل، نحوه چیدمان، استفاده از رنگهای متضاد و یا بکارگیری بافت های گوناگون باید هماهنگی را در نظر بگیرید.

طراحی دکوراسیون داخلی

سبک دکوراسیون داخلی منزل و محل کار

انواع سبک دکوراسیون داخلی بسته به نوع و سبک به کار بردن اجزای اصلی در طراحی دکوراسیون به کار می روند و هر کدام از انواع سبک دکوراسیون داخلی با الهام گرفتن از ایده ی خاصی اجرا می گردد. برخی از انواع رایج سبک دکوراسیون موارد زیر می باشند.

دکوراسیون داخلی مدرن

در سبک دکوراسیون مدرن، مبلمان و لوازم استیل، فلزی و شیشه‌ای را باید استفاده کرد. طراحی ساده، لوازم براق و شفاف و خطوط منظم و استفاده از رنگهای سفید و رنگی ساده از ویژگی های دکوراسیئن داخلی سبک مدرن است. در سبک مدرن اشکال هندسی و منحنی زیاد به کار برده می شوند.

دکوراسیون داخلی کلاسیک

در سبک دکوراسیون کلاسیک رنگ های ملایم و طرح های ظریف کاربرد بسیاری دارند.

دکوراسیون داخلی روستیک

در دکوراسیون داخلی سبک روستیک از بافت ها و مواد برگرفته از طبیعت استفاده بسیاری می شود. انواع نی، چوب، حصیر و لوازم چوبی در طراحی دکوراسیون داخلی منزل به سبک روسنیک بکار می روند.

دکوراسیون داخلی تلفیقی

در سبک تلفیقی از تمام اجزای سبک های دیگری که می پسندید، می توانید استفاده کنید. سبک دکوراسیون تلفیقی همه چیز را آزاد کرده است ولی باید مواردی مانند هارمونی رنگ، اجزا و بافت را در نظر داشته باشید.

دکوراسیون داخلی سبک ایرانی اسلامی

در دکوراسیون داخلی سبک ایرانی از رنگ ها و نقش های ایرانی باید بهره برد. از نقوش ایران باستان تا گلیم ها و قالی های ایرانی که رنگهای شاد دارند استفاده کنید. در سبک ایرانی می توانید با بکارگیری هوشمندانه لوازم و چیدمان درست یک سبک ایرانی و مدرن داشته باشید.
در نظر داشته باشید، تعداد سبک های دکوراسیون داخلی منزل و محل کار بسیار زیاد هستند و از دیگر سبک های دکوراسیون داخلی می توان سبک مدیترانه ای، مینی مال، صنعتی، اسکاندیناوی، سنتی، شرق دور، فرانسوی، بوهمیان، شبی شیک، ساحلی، معاصر و … را نام برد.

مراحل طراحی دکوراسیون داخلی منازل و محل های کار

برای خلق یک اثر نو و بدیع طراحی دکوراسیون، طراح لازم است از مراحل انجام کار آگاه باشد و بتواند به ترتیب آنها را طی کند. این مراحل را با هم مرور می کنیم.

  • گرفتن اطلاعات در خصوص خواسته های کارفرما
  • جمع آوری اطلاعات فنی و گرفتن ایده
  • تمرکز بر روی طراحی و خلق اثر در ذهن
  • پیاده نمودن طرح با دست آزاد (اسکیس)
  • پیاده نمودن طرح به صورت شماتیک  (خلاصه)
  • پیاده نمودن طرح به صورت دقیق به کمک اصول رسم فنی و نقشه کشی
  • تکثیر و ارائۀ نقشه

حالا وقت آن رسیده طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی منزل و یا محل کار خود را به گروهی بی نظیر بسپارید. آنامیس با طراحان و مجریان مجرب به دوستانی که از طریق وبسایت با ما آشنا شده اند تخفیفی ویژه  هدیه می دهد. با ما در تماس باشید.
09199780982