بهترین سنگ کف پارکینگ+حیاط|قیمت و انواع ارزانترین گزینه ها

23 اردیبهشت ، 1402
سنگ ساختمانی آنامیس

انتخاب سنگ کف پارکینگ و حیاط از گام های بسیار مهم در تجهیز ساختمان ها است که توجه نکردن به استانداردها در این زمینه می تواند منجر به ترک و شکستگی سنگ و ظاهر نامناسب آنها شود. با توجه به اینکه پارکینگ و حیاط از پرترددترین بخش های هر ساختمان محسوب شده و در معرض تابش نور خورشید، نوسانات دمایی و مواد شیمیایی و غیره  هستند، لذا نمی توان تمام انواع سنگ ساختمانی را در آنها به عنوان بهترین سنگ برای کف پارکینگ به کار برد. بلکه باید بر اساس شرایط محیط در نهایت بهترین گزینه ها را از انواع سنگ کف پارکینگ انتخاب کرد. ما در گروه سنگ ساختمانی آنامیس در ادامه راهنمای جامعی برای انتخاب و خرید بهترین سنگ کف پارکینگ و حیاط ارائه خواهیم داد.

راهنمای خرید سنگ کف پارکینگ

پارکینگ اولین بخش از ساختمان است که افراد با آن مواجه میشوند. به همین دلیل علاوه بر طراحی و نظم ایده آل، باید جلوه خوبی داشته باشد. وجود سنگ های ترک خورده با لکه های روغنی در کف پارکینگ یکی از بدترین مناظری است که متاسفانه در بسیاری از پارکینگ ها با آن مواجه هستیم. دلیل مشاهده این صحنه ها چیزی جز انتخاب سنگ نامناسب برای کف پارکینگ نیست.
در اغلب مواقع به دلیل کاهش هزینه ها از سنگ های نامناسب برای پارکینگ استفاده میشود که در بلند مدت می تواند ضرر مالی را برایتان به همراه داشته باشد. چون ارزش ملک با سنگ های بی کیفیت کمتر شده و به مرور نیاز به ترمیم و تعویض سنگ های ترک خورده و شکسته خواهید داشت.

ویژگی های سنگ کف پارکینگی

لازم است قبل از خرید سنگ برای کف پارکینگ چند ویژگی مهم را در آنها بررسی کنید که عبارتند از:

استحکام بالا در برابر وزن و ضربه

به جرات می توان گفت، مهم ترین ویژگی در سنگ کف پارکینگ میزان استحکام آنها است. چون خودروها وزن زیادی دارند و نباید باعث ترک و شکستگی سطح سنگ شوند. از اصلی ترین دلایلی که سنگ های طبیعی به سرامیک ترجیح داده میشوند، همین ویژگی است.

جذب آب پایین

پارکینگ در دو نوع روباز و سرپوشیده اجرا میشوند و هر دو مدل در معرض نم و رطوبت زیادی هستند. به همین دلیل سنگ هایی را باید برای کفپوش آنها انتخاب کنید که قدرت جذب آب کمی داشته باشند. سنگ های آهکی و لایم ساتون از جمله نمونه هایی هستند که قدرت جذب آب در آنها زیاد است. به همین دلیل به مرور دچار از هم پاشیدگی میشوند.

مقاومت در برابر مواد شیمیایی

برای شستشوی کف پارکینگ و از بین بردن لکه های روغن و آلودگی ها نیاز به مواد شوینده قوی است. لذا سنگی را انتخاب کنید که در تماس با شوینده های حاوی مواد اسیدی دچار تخریب نشوند.

 متخلخل نبودن سطح سنگ

یکی از ویژگی های بسیار مهم برای سنگ کفپوش پارکینگ، متخلخل نبودن سطح آن است. با توجه به اینکه از اغلب خودروها روغن و ضد یخ و غیره نشت میکند، به همین دلیل سنگ کف باید به گونه ای باشد که این مواد را داخل منافذ خود جذب نکند. سنگ های دارای سطوح متخلخل در زمان کوتاه جلوه ظاهری بسیار بدی پیدا می کنند و براحتی نمی توان آنها را تمیز کرد.

رنگ مناسب سنگ پارکینگ

با توجه به میزان نور و روشنایی پارکینگ باید سنگ کف را انتخاب کرد. اگر پارکینگ کوچک و تاریک است، تا حد امکان از سنگ های روشن استفاده کنید. سنگ کف پارکینگی مشکی برای محیط های بزرگ با نورپردازی استاندارد ایده آل هستند و فضای پارکینگ کوچک و تاریک را بسیار دلگیر می کند.

سرپوشیده یا روباز بودن پارکینگ

با توجه به میزان تابش نور خورشید و برف و باران روی کف پارکینگ های روباز و سرپوشیده، انتخاب های متفاوتی خواهید داشت. در محیط های روباز استحکام سنگ و میزان جذب نم و رطوبت اهمیت بسیار بالایی دارد.

نوع پرداخت سنگ

سنگ های به کار رفته در پارکینگ تا حد امکان نباید سر و لغزنده باشند. به همین دلیل باید سنگ هایی را انتخاب کنید که امکان پرداخت تیشه ای و هوند را داشته باشند.

انواع سنگ کف پارکینگ

با توجه به ویژگی های فوق، از جمله سنگ های مورد استفاده برای کف پارکینگ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

سنگ گرانیت کف پارکینگ

یکی از بهترین و البته گران ترین انواع سنگ کف و سنگ مناسب کف پارکینگ می توان به سنگ گرانیت اشاره کرد. گرانیت مقاومت بسیار بالایی در برابر نم و رطوبت، ضربه، نوسانات دمایی داشته و جاذب آب نیست. علاوه براین، سطح این سنگ کاملا صاف و صیقلی بوده و روغن و آلودگی ها براحتی از روی آن تمیز میشوند. برای پارکینگ های سرپوشیده و روباز می توانید از سنگ گرانیت نهبندان، خرمدره، نطنز و خوی پارکینگ با پرداخت های سندبلاست، تیشه کاری و همرد استفاده کنید.
از دیگر ویژگی های مثبت این نوع سنگ می توان به تنوع بالا در رنگ و طرح آنها اشاره کرد. به طوریکه می توان متناسب با شرایط محیط و میزان نور و روشنایی پارکینگ گزینه های متعددی را انتخاب کرد.

سنگ کوارتز

اگر به دنبال سنگی بسیار زیبا و لوکس با رنگ تیره برای کف پارکینگ هستید، شک نکنید که کوارتزیت می تواند یکی از بهترین گزینه ها و بهترین سنگ برای کف حیاط باشد. این سنگ ها مقاومت بسیار بالایی در برابر ضربه و نوسانات دمایی داشته و مواد اسیدی و شوینده منجر به تخریب سطح آنها نخواهد شد. این مدل سنگ مانند گرانیت قیمت بالایی دارد، اما به دلیل مقاومت زیاد نوعی سرمایه گذاری بلندمدت برای ساختمان محسوب میشود.

سنگ مرمریت

سنگ مرمریت از جمله سنگ های مقاوم ساختمانی است که برای کف پارکینگ نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این سنگ ها مقاومت مطلوبی در برابر وزن سنگین خودرو داشته و جذب آب نیز در آن پایین است. علاوه براین، جلوه ظاهری سنگ مرمریت مثل سنگ گوهره خرم آباد در سطح بسیار بالایی بوده و گزینه ای کاربردی برای پارکینگ های مدرن محسوب میشود. سنگ هرسین و مرمریت خوی از نمونه های پرطرفدار در این زمینه هستند.

سنگ تراورتن

سنگ تراورتن یکی دیگر از انتخاب های مناسب و بهترین گزینه برای کف پارکینگ های سرپوشیده با تردد کم است. این سنگ ها مقاومت نسبتا خوبی دارند و در برابر نوسانات دمایی به ندرت دچار ترک و تغییر شکل میشوند. علاوه براین، سنگ تراورتن جلوه ظاهری خوبی دارد و با معماری مدرن و کلاسیک سازگار است. از نظر قیمت نیز  این نوع سنگ از گرانیت، کوارتز و مرمریت ارزان تر است. دقت داشته باشید که این نوع سنگ برای پارکینگ های با تردد بالا توصیه نمیشود.

سنگ چینی

برای خرید سنگ کف پارکینگ مشکی و سفید یکی از انتخاب های ایده آل، سنگ چینی مانند سنگ چینی ازنا است. این نوع سنگ مقاومت و استحکام قابل قبولی دارد و گزینه مناسبی برای پارکینگ های کم تردد محسوب میشود.

سنگ کریستال

در میان سنگ های آهکی، سنگ کریستال از پرکاربردترین گزینه ها برای کفپوش پارکینگ به شمار می رود. این سنگ ها زیرمجموعه ای از سنگ مرمریت هستند و در برابر آلودگی ها و روغن ماشین دچار تغییر رنگ و لک نمیشوند. سنگ کریستال نیز مانند تراورتن و سنگ چینی در پارکینگ های با تردد بالا کمتر استفاده میشوند.
سنگ های فوق بهتر است در ابعاد 60*60 اجرا شوند تا بتوانند در برابر وزن سنگین خودروها در حین تردد مقاومت داشته باشند. علاوه براین، توصیه میشود از سنگ لایم استون، سنگ ترامیت و سنگ مرمر و سایر سنگ های آهکی تا حد امکان برای کف پارکینگ های روباز و سرپوشیده استفاده نکنید.

بهترین سنگ کف حیاط

در انتخاب سنگ کف حیاط باید به شرایط جوی و نوسانات دمایی دقت زیادی داشته باشید. علاوه براین، میزان تردد در حیاط و اینکه آیا خودرو نیز وارد حیاط میشود یا خیر توجه داشته باشید. بر اساس مشخصات مورد نیاز برای پوشش کف حیاط، گزینه های زیر انتخاب ایده آلی هستند:

سنگ لاشه

سنگ لاشه نوعی سنگ طبیعی است که سطح آن صاف و صیقلی نیست. این سنگ ها به دلیل ساختار نامنظم همراه با چمن اجرا میشوند و جلوه فوق العاده جذابی را به حیاط می دهند. سنگ لاشه حیاط از نمونه های ارزان قیمت محسوب میشود و در برابر تردد خودرو و افراد مقاومت بالایی دارد.

سنگ سرامیک کف حیاط

سنگ سرامیک کف حیاط در مدل های جدید به دلیل ایجاد تغییرات در روند تولید منافذ بسیار کمی دارد. در نتیجه جذب آب سرامیک تا حد زیادی کاهش پیدا نموده و به افزایش مقاومت آن کمک می کند. از مزایای سرامیک های حیاط می توان به تنوع بالا در طرح و رنگ و قیمت مناسب آنها اشاره کرد.

سنگ گرانیت

همان طور که در طول متن اشاره شد، سنگ گرانیت از مقاوم ترین سنگ های ساختمانی است که در رنگ های متنوع موجود هستند. این سنگ ها قیمت بالایی داشته و استفاده از آن برای کف حیاط تاثیر زیادی بر ارزش ملک دارد.

سنگ تیشه ای

سنگ های مورد استفاده برای کف حیاط باید تا حد امکان صیقلی نباشند تا باعث سُر خوردن نشوند. سنگ تیشه ای نوعی سنگ بسیار مقاوم است که سطح ناصافی داشته و پرداخت تیشه ای بر روی آن اجرا شده است. این سنگ ها را مانند سنگ لاشه می توانید در مدل های مختلف با چمن اجرا کنید.

سنگ سنداستون کف حیاط

سنگ سنداستون نیز از دیگر سنگ های مقاوم در برابر نم و رطوبت و شرایط جوی است که بیشتر برای حیاط های با تردد کم استفاده میشوند. به این نوع سنگ اصطلاحا ماسه سنگی نیز گفته میشود و تنوع رنگ و طرح ایده آلی دارد.

قیمت سنگ کف پارکینگ و حیاط

قیمت سنگ کف پارکینگ ارزان به نوع سنگ، کیفیت و همچنین تعداد سفارش بستگی دارد. علاوه براین، خرید ارزانترین سنگ کف پارکینگ از مراکز معتبر از قبیل آنامیس شرایطی را فراهم می کند تا مستقیم و با قیمت درب کارخانه محصول را در هر نقطه از ایران تحویل بگیرید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت خرید بهترین سنگ پارکینگ و اجرای سنگ کف پارکینگ می توانید با واحد فروش سنگ آنامیس تماس بگیرید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6Lcgq0MaAAAAABD63h8gSJ8k5h2RII9aeAqmEbz9