لوکس ترین و گران ترین سنگ های ساختمانی کدامند

04 بهمن ، 1401
سنگ ساختمانی آنامیس

گران ترین سنگ های ساختمانی با توجه به اینکه در نما استفاده میشوند یا کف و دیوار و راه پله ها متفاوت هستند. چون هر نوع سنگ بر اساس میزان مقاومت و استحکام و سایر ویژگی ها کاربردهای متفاوتی نیز دارد. به همین دلیل گران ترین و لوکس ترین سنگ های ساختمانی برای کف با نما فرق دارند. اما در تمام این سنگ ها، میزان ضخامت، نحوه فرآوری و صیقلی بودن سطح، ابعاد و جنس و رنگ ارتباط مستقیم با قیمت بالای آنها دارد. سنگ آنامیس در ادامه لاکچری ترین و گران ترین سنگ های ساختمانی برای نما، دیوار و کف و راه پله را در میان سنگ های ایرانی و خارجی معرفی خواهد کرد.

سنگ ساختمانی لاکچری

سنگ ساختمانی لاکچری

گران ترین سنگ های ساختمانی برای نما

سنگ از اصلی ترین متریال های مورد استفاده در ساختمان سازی می باشد که در بخش های داخلی و خارجی به کار می رود. یکی از اصلی ترین موارد کاربرد سنگ های ساختمانی در نما می باشد. از آنجا که نمای ساختمان تاثیر زیادی بر جلوه ظاهری بنا و همچنین ارزش ملکی آن دارد، به همین دلیل در اغلب مواقع برای ساختمان های لوکس سنگ های گران قیمت در اولویت قرار دارند. خوشبختانه تنوع در سنگ های گران قیمت نمای ساختمان زیاد می باشد و متناسب با نوع و سبک معماری می توان گزینه های متعددی را انتخاب کرد.
به عنوان مثال، یکی از لوکس ترین و گران ترین سنگ های ساختمانی برای نما، سنگ مرمر و تراورتن می باشد. سنگ های مرمر هر چه سطح سفیدتر و شفاف تری داشته باشند، قیمت آنها بالاتر است. سنگ مرمر کارارا که از معادن ایتالیا استخراج میشود، یکی از شیک ترین سنگ های گران قیمت ساختمانی به شمار می رود. علاوه براین، سنگ های تراورتن را نیز می توان در لیست سنگ های لوکس ساختمانی قرار داد. البته تراورتن تنوع بالایی داشته و تمام مدل های آن ارزش مادی زیادی ندارند. نمونه هایی همچون سنگ تراورتن عباس آباد، تراورتن حاجی آباد و تراورتن آتشکوه که از معادن استان مرکزی استخراج می شوند ارزش و قیمت بالایی دارند. 
گرانیت نیز از دیگر گزینه هایی می باشد که در لیست گران ترین سنگ های ساختمانی قرار میگیرد، اما در حال حاضر کمتر مورد استفاده قرار میگیرند. چون این سنگ ها وزن زیادی داشته و استفاده از آن برای نما بار مرده بنا را افزایش می دهد.

گران ترین سنگ های ساختمانی برای کف

استفاده از سنگ در کف ساختمان های مسکونی و بناهای لوکس و لاکچری از گذشته تا امروز اهمیت زیادی داشته و نمونه های بارز آن را در کاخ های قدیمی می توان مشاهده کرد. گران ترین سنگ های ساختمانی برای کف علاوه بر جلوه و زیبایی منحصر به فرد، دوام و ماندگاری بالایی داشته و در اثر ضربه براحتی دچار آسیب نمیشوند. بر همین اساس بهترین آنها را سنگ های مرمر می باشد که به صورت اسلب اجرا شده و جلوه ساختمان را چند برابر می کنند. 
برای کف ساختمان، گزینه های دیگری همچون، سنگ لایم استون، مرمریت هرسین، مرمریت دهبید و سنگ چینی ازنا و الیگودرز نیز در لیست لوکس ترین و گران ترین سنگ های ساختمانی قرار دارند.

گران ترین سنگ های ساختمانی برای دیوار

پوشش سنگی برای دیوارهای داخلی ساختمان های لوکس و لاکچری فضا را بی نظیر می کنند، به شرط اینکه بتوان سنگ های مناسب را برای آن انتخاب کرد. به جرئت می توان گفت، سنگ های عقیق یکی از گزینه های فوق العاده لوکس برای پوشش دیوارهای داخلی ساختمان هستند که قیمت بالایی دارند. این سنگ ها به صورت اسلب ارائه شده و جلوه دیوار را فوق العاده زیبا می کنند. از بهترین و گران ترین انواع سنگ های عقیق می توان به نمونه های استخراج شده از معادن آلمان اشاره کرد. علاوه بر رنگ قرمز، گزینه های دیگری همچون آبی و صورتی و سبز و خاکستری را نیز می توان برای این منظور از میان سنگ های عقیق انتخاب کرد. 
بعد از عقیق، سنگ های مرمر و تراونیکس در لیست گران ترین سنگ های ساختمانی برای دیوار قرار میگیرند. سنگ های عقیق برای دیوار به صورت اسلب اجرا شده و تراونیکس بوک مچ و فورمچ اجرا میشوند.

پربازدیدترین مطالب ما را از دست ندهید!

گران ترین سنگ های ساختمانی برای راه پله

در اغلب مواقع سنگ های به کار رفته برای راه پله های بیرونی با پله های داخل ساختمان متفاوت بوده و ارزش کمتری دارند. برای راه پله های داخل ساختمان های دوبلکس می توان گزینه های بسیار جذابی همچون سنگ های مرمر، سنگ گوهره، مرمریت دهبید و تراونیکس را نام برد که همگی جزو سنگ های لوکس و گران ساختمانی محسوب میشوند. برای جلوه بهتر راه پله ها بهتر است این سنگ ها به صورت اسلب اجرا شوند.

لوکس ترین سنگ های ساختمانی دنیا

علاوه بر ایران، سایر کشورهای دنیا نیز دارای معادن بسیار ارزشمندی از سنگ های گران بها را در اختیار داشته و در ساختمان سازی از آنها استفاده میشود. به طوریکه می توان سنگ های مرمر، عقیق و سیسیلی دیاسپرو را در لیست لوکس ترین و گران ترین سنگ های دنیا قرار داد. سنگ های مرمر گران قیمت دنیا شامل سنگ های کارارا و کالاکاتا از ایتالیا، سنگ های مرمر فرانسوی، یونانی و بلژیکی می باشند. سنگ های مرمر فرانسوی رگه های زرد و سبز تیره داشته و نوع یونانی این سنگ ها کاملا شفاف بدون هیچ رگه هستند. سنگ های مرمر بلژیکی که بسیار لوکس و لاکچری هستند، سطح کاملا مشکی با نقطه های بسیار کوچک سفید است.

سنگ مرمر لوکس در ساختمان

سنگ مرمر لوکس در ساختمان

خرید سنگ ساختمانی لوکس

برای خرید سنگ ساختمانی گران قیمت و لوکس می توانید از محصولات ارائه شده در مجموعه سنگ آنامیس استفاده کنید. این سنگ ها دارای تنوع بالایی بوده و انواع سنگ تراورتن، مرمریت، تراونیکس، گرانیت، سند استون و لایم استون را شامل میشود. در میان محصولات آنامیس می توان گران ترین سنگ های ساختمانی از قبیل تراورتن عباس آباد و آتشکوه، حاجی آباد، دره بخاری، سنگ چینی ازنا و الیگودرزو تراونیکس کارمانیا را مشاهده کرد که بالاترین کیفیت و با قیمت مناسب ارائه میشوند. جهت آشنایی بیشتر با محصولات سنگ آنامیس و دریافت مشاوره رایگان قبل از خرید می توانید با کارشناسان فروش این مجموعه تماس بگیرید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6Lcgq0MaAAAAABD63h8gSJ8k5h2RII9aeAqmEbz9