سنگ تراورتن چگونه تشکیل می شود

05 خرداد ، 1401
سنگ ساختمانی آنامیس

سنگ تراورتن چگونه تشکیل می شود

سنگ تراورتن، یک شکل متراکم و کاملاً فشرده از سنگ آهک است که عمدتاً در لایه های رگه دار وجود دارد.در مورد نحوه تشکیل سنگ تراورتن باید بدانید که بیشتر به رنگ سفید یا کرم و عمدتاً از کربنات کلسیم تشکیل می شود. هنگامی که کربنات کلسیم از طریق تبخیر از آب جدا می شود سنگ تراورتن تشکیل می شود. تراورتن بدلیل اینکه برش آسانی دارد، اغلب به عنوان سنگ نما در طراحی نما مورد استفاده قرار می گیرد.

سنگ تراورتن در کجا تشکیل میشود

تراورتن در مناطقی تشکیل می شود که سنگ آهک زیادی در آن وجود دارد و آب زیرزمینی در گردش و حاوی کربنات کلسیم است. تراورتن اغلب در اطراف چشمه های آب گرم تشکیل می شود.

سنگ تراورتن در کجا تشکیل میشود
تشکیل سنگ تراورتن

سنگ تراورتن در کدام قسمت ساختمان به کار می رود

تراورتن یکی از چندین سنگ طبیعی است که برای سنگ فرش پاسیو و مسیرهای باغ استفاده می شود. سنگ تراورتن را می توان به صورت صاف و براق جلا داد و در رنگ های مختلفی مانند سنگ تراورتن طوسی و خاکستری و یا تراورتن قرمز فرآوری کرد. تراورتن یکی از سنگ های معمول در معماری مدرن است و معمولاً به عنوان مصالح نما، روکش دیوار و کف پوش استفاده می شود.

مطالب دیگر را از دست ندهید

ضخامت سنگ تراورتن

ضخامت سنگ تراورتن به برش و فرآوری آن بستگی دارد. در کارخانه های فرآوری سنگ ساختمانی و سنگبری ها، هنگام برش سنگ تراورتن ضخامت آن را تعیین می کنند. تراورتن معمولا با ضخامت های 2سانتی متری و 3 سانتی متری برش داده می شود. قیمت هر متر مربع سنگ تراورتن نیز از ضخامت، ابعاد و کیفیت آن بستگی دارد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6Lcgq0MaAAAAABD63h8gSJ8k5h2RII9aeAqmEbz9